Analytykáš si s dátami? Poď stážovať do LB*

Introduction
Analytykáš si s dátami? Poď stážovať do LB*

Hľadáme študenta alebo študentku matfyzu či podobného odboru so záujmom o stabilnú brigádu, ktorá by po škole mohla prerásť do stálej práce.

Keď pri dizajnovaní vymyslíme nejakú hypotézu, tvojou úlohou bude uistiť sa, že je stanovená správne („ak urobíme toto, stane sa toto“), a že sa dá overiť. Zároveň budeš navrhovať a zdôvodňovať, prečo využiť tú alebo onú metodiku zo štatistického hľadiska, ale aj z hľadiska prácnosti. Budeš tiež strážcom toho, aby zistené výsledky boli dostatočne presvedčivé. Tvoja práca bude do veľkej miery ovplyvňovať našu a klientovu schopnosť robiť biznisové rozhodnutia.

Prečo ťa potrebujeme?

Máme veľa kreatívcov, dizajnérov a antropológov, ale občas nám medzi nimi chýba niekto uvažujúci v rovine tvrdých dát. Máme hypotézu, že niekto ako ty by nám priniesol tento správny element. Poď nám ju potvrdiť a zostaneš u nás.

Požadované skúsenosti a znalosti

 • Máš dobrý rozhľad v odvetviach ako behaviorálna ekonómia, štatisticko-dátová analýza, príp. ekonometria/aplikovaná matematika v ekonómii,
 • biznisové a marketingové uvažovanie,
 • zdatnosť vo vytváraní dotazníkov a chápanie terminológie spojenej s nimi,
 • schopnosť vytvárať, používať a aplikovať štatistické modely, ktoré sa dajú uplatniť na kauzálnu inferenciu (lineárna regresia, metóda maximálnej vierohodnosti, zovšeobecnená metóda momentov, odhady panelových dát, regresia inštrumentálnych premenných, Bayesovský model pravdepodobnosti, conjoint analýza...),
 • interpretácia týchto modelov a vizualizácia výsledkov tak, aby mohli byť rýchlo prezentované napr. manažmentu alebo ďalším členom tímu (musíš nám vedieť vysvetliť, na čo si prišiel/-a),
 • otvorenosť voči alternatívam, ktoré sa používajú, aj keď nemusia byť štatistický presvedčivé – svet biznisu je iný a nie vždy sa v ňom dá vyhovieť svetu matematickej analýzy,
 • schopnosť komunikovať plynulo po anglicky.

Čo ti LB* ponúka?

Pracujeme prevažne na digitálnych produktoch, ktoré používajú milióny používateľov. Pomáhame globálne významným organizáciám tvoriť zrozumiteľné produkty a služby. Nehádame, čo je správne alebo nie, testujeme s používateľmi a vždy ich zapájame do tvorby dizajnu. Pracujeme lean a vyznávame otvorenosť, kolaboratívnu prácu a ľudskosť. Okrem toho:

 • nástupný plat od 6 €/hod. v hrubom,
 • podiel na zisku firmy + možnosť získať 13. a 14. plat,
 • budget na hardware a konferencie,
 • ostatné benefity práce v LB* pochopíš po týždni práce v LB* alebo keď sa opýtaš niekoho, koho tu poznáš.

Ako sa prihlásiť?

Z verejne dostupných zdrojov zisti, čo Lighting Beetle* robí. Pošli nám svoje CV a motivačný list, ideálne v angličtine, kde napíšeš, v čom si myslíš, že by tvoja práca mohla byť prínosná pre naše projekty. Napíš nám e-mail s predmetom dátový analytik na jobs@lbstudio.sk.

Author

Marek Šolc

Spoluzakladateľ LB*. Rád sa vŕta v číslach, analýzach a reportoch. V LB* vedie niektoré UX projekty a zodpovedá za financie a procesy. Je držiteľom UX certifikátu od Nielsen Norman Group.

View Comments
Next Post

Minimum Viable Podcast #4: Head of e-commerce Europe Martin Horváth

Previous Post

Bi-weekly inspiration by LB* #11