Vytváranie plynulého a zábavného zákazníckeho zážitku je rovnako dôležité v komerčnom podnikaní ako v kultúrnych inštitúciách. Dokážu však múzea a galérie, navyše v dobe rýchlo znudených návštevníkov, zostať atraktívne, ba priam vzrušujúce? A je vôbec v kultúrnych inštitúciách priestor na inovácie či zavádzanie digitálnych stratégií?

Pridajte sa k nám v zrekonštruovanej národnej galérii a vypočujte si tri prednášky venované téme návštevníckeho zážitku s expertmi zo Slovenskej národnej galérie, svetového akcelerátoru MUSEUM BOOSTER a CX štúdia Lighting Beetle*. V stredu 29. marca 2023 sa podelia o skúsenosti a stratégie na prilákanie rôznych typov návštevníkov – od čerstvých záujemcov o kultúru až po skúsených konzumentov umenia.

Či už pracujete v kultúrnom sektore alebo vás skrátka zaujíma prepojenie kultúry s technológiami a inováciami, pridajte sa k nám – ONLINE alebo OSOBNE – na ďalší Lighting Talks*, sériu hybridných meetupov organizovaných naším CX štúdiom Lighting Beetle*, venovaných UX a CX.

Podujatie bude prebiehať v angličtine.

Miesta sú vypredané, pridajte sa k nám online, live stream začína o 18:00.

Detaily podujatia

Téma: Lighting Talks* o zákazníckom zážitku v kultúre
Dátum: Streda 29. marca 2023 o 18:00
Rečníci: Slovenská národná galéria, MUSEUM BOOSTER, Lighting Beetle* – anotácie nájdete pod registračným formulárom
Jazyk: Podujatie bude prebiehať v angličtine
Miesto: ONLINE alebo OSOBNE v kinosále Slovenskej národnej galérie v Bratislave, vstup z Riečnej ulice
Vstup: Voľný, nutná registrácia – registrujte sa vo formulári nižšie

Registrácia na podujatie bola uzavretá.

Tri bleskové prednášky

Nová SNG: Vrstvy digitálnych skúseností


Michal Čudrnák, vedúci oddelenia digitálnych zbierok a služieb, vás spolu s Katarínou Vass, UX výskumníčkou v Slovenskej národnej galérii, prevedú rôznymi spôsobmi formovania návštevníckeho zážitku. Pred, počas a po návšteve, navyše za pomoci rôznych vrstiev – či už digitálnych, zvukových alebo haptických. To všetko s dôrazom na inkluzívnosť a prístupnosť navrhovaných riešení.

O Slovenskej národnej galérii
SNG je považovaná za jednu z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií na Slovensku, uznávaná nielen pre svoj inovatívny prístup k prezentácii umenia. Galéria je predovšetkým známa zvyšovaním kultúrnych štandardov a zavádzaním nových technológií, s využitím množstva digitálnych nástrojov na vytvorenie pohlcujúcich zážitkov v rámci výstav.

Katarína Vass a Michal Čudrnák zo Slovenskej Národnej Galérie

Múzeá budúcnosti


Sofia Widmann, zakladateľka a CEO kultúrneho akcelerátoru MUSEUM BOOSTER, sa podelí o techniky a skúsenosti, ktoré pomáhajú múzeám a galériám po celom svete zavádzať nové digitálne stratégie a zvyšovať tak nielen návštevnícky zážitok, ale aj ich lojalitu.

O MUSEUM BOOSTER
Výskumná a poradenská skupina Museum Booster pomáha múzeám a galériám po celom svete s digitálnou transformáciou, inováciami a posilňovaním návštevníckeho zážitku. Medzi ich dlhý zoznam klientov patrí napríklad Centre Pompidou v Paríži, MUMOK a MAK vo Viedni, Guggenheim v Bilbau a mnoho ďalších.

Sofia Widmann z viedenského MUSEUM BOOSTER

Galéria alebo web? Priestor, v ktorom sa chcete stratiť


Pavol Pružinec, Creative Director, a David Chmela, Art Director z Lighting Beetle* vás nechajú nahliadnuť do procesu redizajnu nového webu SNG s neobvyklým konceptom: nabáda vás, aby ste sa v obsahu stratili. Prečo je to dobré? Príďte si vypočuť.

O Lighting Beetle*
Customer Experience štúdio, ktoré poháňa váš biznis. Sme tím expertov, ktorí vedia klienta nasmerovať v oblasti dizajnového prístupu, brandovej stratégie, optimalizácie pozície na trhu či digitálnych technológií. Tvoríme produkty a služby, ktoré uľahčujú životy miliónom ľudí.

David Chmela a Pavol Pružinec zo štúdia Lighting Beetle*

Agenda večera

17:30 – Otvorenie vstupu pre hostí v kinosále Slovenskej národnej galérie
18:00 – Privítanie a predstavenie (začiatok online streamu)
18:10 – Talk SNG: Michal Čudrnák a Katarína Vass + diskusia
18:45 – Talk Lighting Beetle*: Pavol Pružinec & Dávid Chmela + diskusia
19:10 – Talk Museum Booster: Sofia Widmann + diskusia
19:40 – Networking a občerstvenie na mieste (koniec online streamu)
21:00 – Kinosála Slovenskej národnej galérie sa zatvára

O sérii

Lighting Talks* je séria hybridných stretnutí organizovaných Customer Experience štúdiom Lighting Beetle*. Podujatia pokrývajú témy od UX dizajnu, dátovej analýzy, výskumu, vývoja, zákazníckej skúsenosti, produktového manažmentu a ďalších. Večery sú vhodné pre každého, kto rozumie biznisovej hodnote kvalitnej zákazníckej skúsenosti, a hľadá inšpiráciu.

Od agentúr po korporáty, od freelancerov po manažérov – vždy načerpáte niečo nové z dvoch lightning talks a/alebo panelovej diskusie, starostlivo pripravenej na konkrétnu tému spojenú s tvorbou zákazníckeho zážitku. Osobne v našej kancelárii v Bratislave alebo odkiaľkoľvek cez online stream. Záznamy budú dostupné krátko po každom podujatí na našom Youtube kanáli.