Alfou a omegou pre produkt s prvotriednym zákazníckym zážitkom je dostať sa do mentálneho sveta koncových používateľov a toto porozumenie vedieť napojiť na biznisové výsledky.

Ivana Molnárová je tímlíderka multidisciplinárneho dizajnového tímu v našom CX štúdiu Lighting Beetle*. Vo svojej prednáške na dizajnérskom meetupe UX Forum sa podelila o skúsenosti s vedením dodávky UX projektu a špecifickým spôsobom fungovania dizajnových tímov v LB* s názvom šprint.

Prečo v LB* šprintujeme

V šprinte sú pre produktový tím dôležité jasné priority a priebežné redefinovanie očakávaní naprieč celým procesom vývoja produktu. Dozviete sa, čo robiť, keď tvoríte dizajn; ako vyzerá metóda “šprintovania”; aké má výhody a ako u nás takýto šprint do detailov deň po dni vyzerá.

Dozviete sa tiež, ako u nás v Lighting Beetle* prebieha proces pravidelného vnútrofiremného vzdelávania. Jeho cieľom je, aby sme si čo najviac rozširovali obzory aj mimo svojich primárnych domén a rozumeli tak čo najviac aspektom kvalitného produktového dizajnu.

Záznam z Ivaninej prednášky si môžete pozrieť na YouTube kanáli UX Forum.